در ساختمانهای اداری ، هوشمند سازی مزایای قابل ملاحظه ای برای کارفرمایان و کارکنان به ارمغان می آورد. همانطور که در گزارش جدیدی از British Land در مشارکت با آکادمی WORKTECH، ساختمان های اداری هوشمند  : چشم انداز ی  برای آینده می باشند .

در نظر سنجي كه  British Land  از ١٠٦٣ كارمند اداري كه ٢٩١ نفر از آنها در تصميم گيري مكان سازمان خود به طور مستقيم مشاركت دارند جهت تعيين ميزان آشنايي و تمايل مردم به ادارات هوشمند انجام داد به نظر مي رسد تجارت به طور گسترده به اين سمت رفته است  كه آنها بايد دفاتر خود را هوشمند كنند .

ويژگي هاي مورد علاقه به ساختمانهای اداری و دفاتر کار هوشمند

تصميم گيرندگان فكر مي كنند كه مزاياي اصلي دفاتر هوشمند افزايش ٥١ درصدي بهره وري و سلامت محيط خواهد بود. همچنين به پاسخ دهندگان ليستي از ويژگي هاي دفتر هوشمند ارائه دادند و از آنها خواسته شد كه موارد مورد نياز خود را در اين ليست اعلام كنند .

محبوبترين اين موارد عبارت بودند از:

روشنایی و سایه پنجره های خود تنظیم (۵۳ درصد این را ندارند اما فکر می کنند مفید باشد)

تنظیمات گرما و نور برای محیط دفتر ، و در اطراف ساختمان (۵۳ درصد)

سیستم هاتی ساکنین در واحدهای اداری هوشمند در جستجوی جی نورپردازی Circadian که شباهت نور طبیعی دارند (۵۱ درصد)

سیستم های گرمایشی و روشنایی که به طور خودکار با توجه به آب و هوا و زمان روز تنظیم میگردند (۵۰ درصد)

این نشان می دهد که اکثر کارکنان بیشتر علاقه مند به ویژگی هایی هستند که فضای کاری آنها را راحت تر می کند. تصمیم گیرندگان همچنین به دنبال  جذابیتهایی  برای افزایش کارایی در کناره این ویژگی ها می باشند .

جذاب ترین ویژگی های آنها عبارت بودند از:

یک برنامه برای رزرو میز و اتاق جلسه (۳۵ درصد)

اتاق های جلسه ای که صفحه نمایش به طور یکپارچه با دستگاه شما کار می کند (۳۴ درصد)

سنسورهای میز و یا اتاق که برای ردیابی بهره وری استفاده می شوند (۳۴ درصد)

توانایی شخصی سازی تنظیمات گرما و نور (۳۴ درصد)

گرما و نورپردازی که با توجه به آب و هوا و اشغال (۳۴ درصد) تنظیم می شود

زمان شروع

یکی از موانع اجرایی شدن هوشمند سازی ادارات  هزینه است: ۵۸ درصد از تصمیم گیران می گویند این یک مانع در اجرای عناصر هوشمند در یک دفتر است.

فراتر از آن، تفاوت های نسلی ممکن است فرآیند تصمیم گیری را به خطر بیندازد.

کارشناسان  نسل گذشته احساس می کنند که ساختمان (۴۵ درصد) و فرهنگ کسب و کار (۳۶ درصد) ممکن است آماده نباشند، در حالی که در میان همتایان جوانتر، ۳۶ درصد مانع اصلی را فقدان حمایت مدیران  می دانند

از دیگر موانع ، حریم خصوصی و چالش های امنیتی می باشد ، اما در اینجا دوباره تفاوت های قابل توجهی بین نسل های تصمیم گیری وجود دارد.

در میان کسانی که در سن ۵۰ سالگی یا بیشتر بودند، تنها ۲۵ درصد از نگرانی های مربوط به حریم خصوصی و آسیب پذیری در مورد هک شدن،

در حالی که نسل جوان ۳۸ درصد به طور کلی برای حریم خصوصی و ۳۴ درصد برای هک شدن، نگران بودند.

نتایج نظرسنجی نشان می دهد که انگیزه اصلی برای دفاتر هوشمند ممکن است از نسل جوان تر که بیشتر به تغییرات در شیوه های کاری که فناوری های هوشمند می تواند به آنها امیدوار باشد انتظار می رود.